Bu Otelde Kalabilmek İçin Sıraya Giriyorlar

Rusya ile yaşanan gerginlik sonrasında turizm sektörü pek de güzel günler geçirmiyor. Bugünlerde özellikle Antalya Havalimanı’na gidenler geçen yıla göre havalimanında ve şehirdeki hareketliliğin ne kadar azaldığını görebiliyor. Antalya dışında da güney şeridinde turizmciler yaza endişe içinde giriyor. Tabi bu endişeleri taşımayanlar da var. Bunlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Mazda MX-5’in test sürüşü için konakladığım Fethiye’deki Hilside Beach Club idi. Nisan ayı olmasına rağmen otelde sadece 14 odanın boş olduğunu öğrendim. Yaz dönemimde ise otelde boş yer bulmak neredeyse pek mümkün olmuyor. Birçok tatilci, burada tatil yapabilmek için başkalarının tatilini iptal edip yer açılmasını bekliyor. Booking.com‘da Ramazan ayında bile haftasonu yer bulamadım. Üstelik de burada fiyatlar hiç de ucuz sayılmaz.

Hillside Beach Club Fethiye Neden Bu Kadar İlgi Görüyor?

Aslında bunun bence birkaç önemli nedeni var:

  • Denizinin Lokasyonu

Hilside Fethiye Beach Club plaj selfiesi

Hillside Beach Club Fethiye şimdiye kadar gördüğüm en iyi 2 otel denizinden birine sahip. Bunlardan biri Bodrum’daki Cennet Koyu’nda plajı olan Bodrum Hilton diğeri de Hillside Beach Club Fethiye. Fethiye’nin oldukça güzel koylarından birine kurulu olan otelde denize girdiğinizde karşınızda sizi bekleyen doğa manzarası da denizde sizi plajdan tarafa doğru bakarak yüzmeye teşvik ediyor.

Hilside Beach Club Fethiye havuz ve plaj- Fethiye otelleri

  • Yemekleri

Fethiye Hillside Beach Club Yemekler

Açıkçası açık büfe olup da bu kadar güzel yemek olan bir yere daha önce gitmedim. Çeşitlerin bolluğunun yanında kalitesi de çok başarılı. Akşam yemeklerinde T-bone steak bile yapılıyor. Izgara ise bildiğiniz kömürlü mangalda yapılıyor.


Hillside Beach Club Fethiye’nin sabah kahvaltısında sanırım 6 farklı bölgenin petek balını saydım.

Fethiye Hillside Beach Club TatlılarYine tatlı çeşitleri benim diyen perhizi bozdurur diyebilirim.

Fethiye Hillside Beach Club a la carte restaurant 3

Hillside  Beach Club Fethiye’de akşam yemeğimizi yediğimiz a la carte restaurant ise deniz kenarında hem dekorasyonu hem de manzarası ile çok güzeldi. Bu manzarada ne getirseler yersiniz ama yine de manzara kadar güzel yemekler sofranızdan eksik olmuyor.

Fethiye Hillside Beach Club a la carte restaurant manzara

Fethiye Hillside Beach Club a la carte restaurant yemekler 1

A la carte restaurantta özellikle yemeklerin yanında servis edilen kuru domatesli soğanlı ekmek benim gibi ekmek yemeyenleri bile yeniden ekmek yedirten cinsteydi. Tek başına bu ekmeği yiyerek bile öğün yapabilirsiniz.

  • Çevre Düzeni

Hillside Fethiye Beach Club genel fotolar 1Hillside Fethiye Beach Club genel fotolar 3

Türkiye’de genellikle turizmcilerimiz otel yaparken doğayla pek de uyuşmayan, biraz da savaş eden beton yapılar yapmayı marifet biliyor. Ancak doğa ile uyum içerisinde tesis yapmayı başaran oteller de yok değil. Hillside Fethiye Beach Club da bunlardan bir tanesi. Odalar resmen doğanın içerisine gizlenmiş kamufle olmuş gibiler. Çok büyük yapılara pek yer yok bu otelde.

  • Oda tasarımları

Hilside OdalarHilside Fethiye Beach Club Odalar 2

Daha önce kaldığım otellerde birçok farklı oda tasarımı gördüm. Ancak Hillside  Beach Club Fethiye’nin odalarının benzerine başka bir otelde denk gelmedim. Kapıdan direk bir avluya giriş yapıyorsunuz. Avlunun karşısında banyo var sol tarafında ise odanız. Sağ tarafta ise deniz manzaranız. Avluda manzaranın tadını çıkarmanız için bir de kanepeniz var. Odadan tuvalet ve banyoya geçerken avludan geçiyor olmanız biraz handikap gibi olsa da dışarıdan pek de kolay gözükmüyorsunuz.

Hillside Beach Club Fethiye’nin Fiyatları Nasıl?

Açıkçası tüm bu saydığım güzel özelliklerin bir bedeli var. Burada da bu bedel oldukça yüksek. Booking.com’da baktığımda 4 gece 2 kişi 2 bin 350 dolar seviyelerine denk geliyor. Tabi o da oda bulabilirseniz. Benim için pahalı ama açıkçası parası olanlara da bu parayı neden veriyor diyemem çünkü deniz, yemekler ve hizmet çok üst seviye.

Hillside Beach Club Fethiye’ye Ulaşım

Yeni Mazda MX-5 test parkuru

Tesis’e en yakın havalimanı Dalaman’da yer alıyor. Yaklaşık 55 km uzaklıktaki havalimanına ulaşım araçla bir saat sürüyor. Genelde özel transfer şirketleri 100 TL’ye götürüyor. Bunun yerine Dalaman Havalimanı’ndan Havaş ile Fethiye merkeze 10 TL’ye bir saatte gelebilirsiniz. Buradan da minibüs ya da uğraşmak istemezseniz taksi ile otele ulaşım çok daha uygun olabilir.

Article written by Osman Kurt

Önce Galatasaray Lisesi sonrasında Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Askerlik molası sonrasında Fransız Dışişleri Bakanlığı’nın Eyfel Başarı Bursu ile IAE de Nice’de Pazar Araştırması Yüksek Lisansı yaptı. Fransa’dan döndükten sonra Bloomberg Businessweek’te başladığı iş hayatına Türk Telekom ve BCM Ajans gibi şirketlerde devam etti. İş hayatında başladığı gezme serüvenine sonrasında blog vesilesiyle daha da devam etti. 30’un üzerinde ülke 60’ın üzerinde şehri gezip, bu sürede birçok da otomobil test etme fırsatı buldu. Çok Gezen Adam dışında gezi yazıları The Gate ve Urbanista gibi dergilerde yayınlanıyor. Dijital pazarlama üzerine de Digitalage dergisinde köşe yazıları yayınlanıyor. Ekonomi Gazetecileri Derneği, Bilişim Muhabirleri Derneği ve Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Üyesi. Ayrıca 2015 ve 2016 yıllarında TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması jüri üyesi. Halen kurumsal iletişim ve dijital medya yöneticisi olarak çalışan Osman Kurt Fransızca ve İngilizce biliyor.

İlk Yorum Yapma Fırsatını Kaçırdın. Ama Yorum Yapmak İçin Hala Çok Geç Değil:)
  1. Otel sistemleri Reply

    Çok güzel yerler, otel kilit sistemi kurulumu sayesinde çoğunu gezdim 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: